Kill Bill'e Yardımcı Olan Filmler

7.404 izlenme - 21 Mayıs 2011
Hemundi Hemundi diyor ki;
Hollywood un yaratıcı, deha yeteneği olarak da tanınan yönetmeni Quentin Tarantino'nun kült filmi Kill Bill'in hangi filmler sayesinde çekildiğini izleyeceksiniz.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: quentin tarantino kill bill arak everything is a remix hollywood
33

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • guddusi
  guddusi 21 Mayıs 2011 - 14:52“Hiçbir şey orijinal değildir. Hayalgücünüzü gazlayan, sizi ilhamla titreştiren heryerden çalın. Eski filmlerden, yeni filmlerden, müzikten, kitaplardan, resimlerden, fotoğraflardan, şiirlerden, rüyalardan, rastgele sohbetlerden, mimariden, köprülerden, tabelalardan, ağaçlardan, bulutlardan, sulak havzalardan, ışık ve gölgelerden beslenin. Sadece ve sadece ruhunuza seslenen şeyleri malzeme alın.

  Bunu yaparsanız işiniz (ve hırsızlığınız) özgün olur. Özgünlük paha biçilmez, orijinallik safsatadır. Bunları yaptıktan sonra da hırsızlığınızı saklamakla uğraşmayın, tam tersine değerini bilin. Jean-Luc Godard’ın “Nerden aldığınız değil, nereye götürdüğünüz önemlidir.” sözünü hep aklınızda tutun.”

  der Jim Jarmusch amca...
  +11
 • Biskremhaci
  Biskremhaci 12 Mayıs 2011 - 23:54bunları bir kompozisyon olarak sunması da bir başarı
  +8

Tüm Yorumlar

 • cner
  cner 17 Temmuz 2013 - 18:55yönetmenliğini yaptığı "Tüm filmleri" en az 2'şer defa seyretmiş bir o kadarda senaryosunda emeği geçtiği filmleri izleyen, kendi çapında bir Tarantino hayranı olarak, senaristliğinin mükemmelliğinden bahsetmem gerek, kalemi bu kadar güçlü birinin sizin tabirinizle "arak"a ne ihtiyacı var. Esinlendiği hiçbir filmi seyretmeme rağmen gittiği yeri bilmediğim birçok gönderemeye sahip olduğunu ifade edebilirim, lakin tarantinonun zekası, kadrajı ve kalemi esin kaynağı olan filmlerden farklı bir yerde olmasına nedendir, tavsiyem imdb'den tarantino yönetmenliğindeki filmlerin listesine bakın kalitenin ayrımına varacağınıza eminim
  +1
  • XEnOPhoN
   XEnOPhoN 09 Mayıs 2013 - 16:11Tarantino gençliğinde film kiralama dükkanında çalışmıştır. Sinema birikiminin esas kaynağı budur. Gözüne çarpan sahneleri ve şarkıları ilerde kendi filmlerinde kullanarak kendi tarzını oluşturmuştur. Bir nevi ustalara saygı denebilir.
   +3
   • drumprix
    drumprix 08 Mart 2013 - 04:41kendi filmlerinden de alıntılar yer alıyor. müthiş bi filmdir ama bu kadar alıntıda biraz ilginç. bence bilerek ortaya bi harman mı çıkarmak istemiş. quentin tarantino sonuçta ki bu kadar arşivli bi hırsızlık da olur mu? :)
    • jerew
     jerew 17 Şubat 2012 - 05:44Şu videoyu izledikten sonra en sevdiğim filmler listesinden çıkardım.
     yok yok :) adamın tarzını seviyorum.
     +1
     • gurselyigit
      gurselyigit 14 Ocak 2012 - 22:11Tarantino'nun film arşivi çok büyük olmalı. Orjınalliği tartışması yapılmamalı. Keşke bizim sinemada Amerikan sinemasını kopyalayıp Kill Bill gibi şimdiden kült olmuş eserler üretse fena mı ?
      +2
      • alleyway
       alleyway 24 Haziran 2011 - 00:44bunların hepsi cüneyt arkın filmlerinden. o filmer yalan
       +3
       • georgecostanza
        georgecostanza 01 Haziran 2011 - 19:32nerden aldığınız değil, nereye götürdüğünüz önemlidir demis godard
        +1
        • penguhan
         penguhan 27 Mayıs 2011 - 10:06Birşey daha belirtmek istiyorum. Bu filmin afiş işini yapan bir Türk grafikeri.
         +2
         • penguhan
          penguhan 27 Mayıs 2011 - 10:05Bayağı güzel derlemişler fakat böyle yapmaları da güzel olmuş . bütün güzel sahneleri toplayıp bir filme koymak....
          +1
          • erdem_amca
           erdem_amca 24 Mayıs 2011 - 19:47tarantino bu topraklarda doğsaydı adamı tefe gerip çalarlardı yok hırsız yok ordan burdan arakladı bilmem ne bik bik bik diye...
           +1
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...