Ninja Kaplumbağalar (1990 - 93Dakika - Seri 1)

jmiayke jmiayke diyor ki;
Geçen bi arkadaşımız Ninja Kaplumbağaların tanıtım videosunu izleyince 90'lı yıllardaki çocukluğum geldi, Hemen Tüm seriyi indirdim. izledim de. sizinle paylaşmak istedim.

Ninja Kaplumbağalar Collection | 1990 - 1991 - 1993 - 2007 | olmak üzere 4 seriden oluşuyor.
Bunları sizlerler paylaşmak istedim ve ilk 1990 yılında vizyona giren ve kaplumbağaların (Michelangelo -Türkçe: Mikalenjelo-, Leonardo, Rafael ve Donatello) doğuşunu anlatan ilk seriden başlıyoruz.

ANA KARAKTERLER;
Leonardo: Bushidō ustası ve ekibin lideridir. Çift bushidō kullanılır ve mavi bir bandaj takar. Ayrıca ninjatō de kullanabilir. Çizgi filmin yaratıcıları Leonardo adını Leonardo Da Vinci'den esinlenmişlerdir.
Raphael (Türkçe: Rafael): Takımın kötü çocuğudur. Saldırgan ve hırçın bir doğaya sahiptir. Çift sai kullanılır ve kırmızı bir bandaj takar. Çizgi filmin yaratıcıları Raphael adını Raphael Sanzio'dan esinlenmişlerdir.
Michelangelo (Türkçe: Mikalenjelo): Takımın en komik ve en haylaz üyesidir. Uysal ve komik bir yapıya sahiptir. Çift nunçaku kullanır ve turuncu bir bandaj takar. Aynı zamanda takımın en obur üyesidir. Çizgi filmin yaratıcıları Michelangelo adını Michelangelo Buonarroti'den esinlenmişlerdir.
Donatello: Takımın bilimden en iyi anlayan üyesi. Takımın şiddete en az başvuran üyesidir. Bō kullanır ve mor bir bandaj takar. Çizgi filmin yaratıcıları Donatello adını Donatello'dan esinlenmişlerdir.
Splinter:Tüm üyelere silah kullanmayı ve ninjitsu sanatını öğreten kişidir. takımın en güçlü üyesidir.
Shredder:Tüm kaplumbağa takımının düşmanıdır.yüzüne bir maske takar ve hep kötülük peşindedir. foot adında birliği vardır.
Hun:Kaplumbağaların düşmanı shredder için çalışır.eskiden mor ejderhalar adlı bir birliğin başkanı olmuştur.foot birliğinin bir üyesidir.iri kaslı ve güçlü bir adamdır.
April:Kaplumbağaların arkadaşı olan kız bilimci onlara birçok bilim konusunda avantaj sağlar.dövüşe başvurmaz.

Not: (Seri 2,3 ve 4) gelecektir....
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: ninja kaplumbağa90lar 1990
18 17 Eylül 2011
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • kokopet
  kokopet 24 Şubat 2014 - 18:20April'a bi fön çekselermiş iyi olacakmış..
  +2
  • gocuklu
   gocuklu 13 Mayıs 2013 - 14:18olm ağlattın beni yemin ediyorum ağlattın ya. internet alemindeki en güzel saatlerimi yaşıyorum. çoook teşekkür ederim
   +5
   • lndh
    lndh 23 Temmuz 2012 - 14:14benim de sinemada babamla izlediğim ilk filmdir. bi daha da sinemaya götürmemişti . bu filmden önce terminatör 2'nin fragmanı gösterilmişti uzun bi süre terminatör'den tırsmıştım. Bilet tam 20 bin öğrenci 8 bin olması lazım.
    +1
    • Ninjakomando
     Ninjakomando 05 Kasım 2011 - 16:11Bir de Leonardo'nun elindekilere Katana deniyor. Bushido samuray felsefesine denir. Ninjaların neden samuray felsefesine uydukları da ayrı bir mesele ya. Ayrıca dublaj da olmamış. Orijinal İngilizce versiyonunu izleyin.
     +1
     • Ninjakomando
      Ninjakomando 05 Kasım 2011 - 16:07İlk film çok güzeldi. Hala oturur izlerim bazen. Atmosfer, dövüş kareografileri filan harikaydı. Bir ninja hayranı için enfes bir seyirliktir. İkinci film ilki kadar iyi değildi. İlk filmde çocuklar için fazla şiddet öğesi içerdiğini söyleyen bazı dallamalar yüzünden ikinci filmde kaplumbağalar silahlarını bile doğru düzgün kullanamadılar. Hele bir de Vanilla Ice'ın olduğu bir sahne var ki izlemeniz lazım. Anlatılamaz. Üçüncü filme ise hiç girmek istemiyorum. O kadar kötüdür ki 15 sene boyunca başka bir Ninja kaplumbağalar filmi çekilmemesine yol açmıştır.
      +1
      • Westermann
       Westermann 26 Eylül 2011 - 17:32Sinemada izlediğim ilk filmdir...Vay be...Bu arada küçükken Leonardoydum ben
       +5
       • DalmaN
        DalmaN 20 Eylül 2011 - 01:21Uzanır izlerim :) saten işsiz gücsüz 30 yaşında vasıfsız bi boş insanım akp den de adamım yok :) tşkler jmiayke
        +16
        © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...