Rocky - Türkçe (Sezai Aydın)

cego cego diyor ki;
Sezai Aydın'ın süper performansı, sesin karaktere "cuk" oturması sayesinde yıllarca dublajsız halini aramadık Rocky'nin. Gün geldi dublajlı halini arar olduk. Ancak bir türlü bulamadık. En sonunda bu küçük sahneyi buldum. Gönül isterdi "Adriaaaaaan" diye bagırdıgı sahneyi bulayım ama olmadı. Rocky'nin Mickey'e "yıllardır gelmedin evim kokuyor muydu?" diyerek saglam ayar verdigi sahne aha burası. Neyse sahneyi bilen biliyor zaten. Bize kalan dublajlı haliyle izleyip alkıslarla yaşatmak...
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: rocky türkçe dublaj sezai aydın
20 26 Eylül 2011
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • gurselyigit
  gurselyigit 17 Şubat 2013 - 13:04sahnenin devamı güzeldi yanlış yerde kesilmiş.

  Stallone Rocky Marciano ve Muhammed Ali'nin meshur maçından esinlenerek yazdığı söylenir Rocky senaryosu ile yapımcı yapımcı gezmeye başlamış senaryoyu çok beğenen yapımcılar Stallone'un tek şartından dolayı hep geri çevirirlermiş. Stallone filmi yapılacak senaryoda Rocky karakteri kendisinin oynamasını şart koşmuş. Yapımcılar ise onun başrol oynayacak kadar oyunculuk deneyiminin olmadığını ayrıca yakışıklı olmadığını ayrıca berbat bir sesi olduğunu söylermiş. Stallone ise bu harika senaryo ile başka başka yapımcıların kapısını aşındırmaya devam etmiş. Neyse ki başrolde oynama şartını Irwin Winkler ve Robert Chartoff'a kabul ettirmiş böylece o sene oscarıda alarak ne büyük iş çıkarttığını tüm dünyaya göstermiş. Belki de sezai aydın sesi stallone'da olsa Stallone bugün daha baba rollere gidermiş ama o action-man'i oynamayı seçti. ben ise onu her hali ile seviyorum.
  +5
  • hulyodelivaldez
   hulyodelivaldez 28 Eylül 2011 - 14:48Sezai Aydın, film ilk çıktığında da seslendirseydi Sly abinin Oscar alması işten bile değildi.
   +5
   • banderasniyazi
    banderasniyazi 28 Eylül 2011 - 14:09yalniz bu ayardan sonra, rocky tipis tipis mickeyin arkasindan kosup sariliyorlar..
    +8
    • Westermann
     Westermann 26 Eylül 2011 - 17:19Şu an paylaşım sitelerinde bulunan neredeyse tüm versiyonları indirdim denedim ama sadece bu filmin tamamı olan Rocky 1'de Sezai Aydın versiyonu var. Çakmaktaşlar, Cosby Ailesi gibi harika dizilerin orjinal hallerini de Sezai Aydın bağımlılığı yüzünden izleyemiyorum, aynı tadı vermiyor. Çok yaşa büyük usta !
     +7
     © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...