Rus Kızılordu Korosu - Ochi Cherniye

2.927 izlenme - 02 Aralık 2011
srhrsn srhrsn diyor ki;
SSCB'nin süper güç olduğu yıllardan, Kızılordu'nun tüm ihtişamını kulaklarımıza aktaran ve müzik otoritelerince tüm zamanların en iyi korosu olarak değerlendirilen Rus Kızılordu Korosu'nun en güzel yorumlarından birisi.

Türkiye'ye geldiklerinde Kenan Evren'in bile canlı olarak dinlediği bu muhteşem koro, SSCB'nin ve ardından Kızılordu'nun dağılmasından sonra "Rus Ordu Korosu" adını almış ve dünya turnelerine çıkmaya başlamıştır. Fakat başarısının elemanlarının güzel seslerinden çok koro içindeki disipline bağlı olması ve bu disiplinin kaybolması nedeniyle müzikal anlamda o eski tadı hiçbir zaman verememiştir. Böylece bir zamanlar kominist rejimin en büyük propaganda araçlarından birisi olan bu koro, günümüzde dans ederek Tarkan'ın "Oynama Şıkıdım Şıkıdım" şarkısını söyleyen, davet edildikleri Aspendos Opera Festivali'nden Rusya'ya geri dönebilmek için festivale katılan diğer sanatçıların kendi aralarında para toplamak zorunda kaldıkları bir müzik topluluğu haline gelmiştir.
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: sscb kızılordu kızılordu korosu ochi cherniye soğuk savaş

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

  • chengyabani
    chengyabani 03 Aralık 2011 - 02:40bu adamlar hakkaten bi harika. yok entel dantel ayağım ama elinde değil dinliyorum bu koroyu
    +5

    Popüler İçerikler

    © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...