Proton Reklamı - Jet-Pa ve Fadıl Akgündüz Vakası

8.558 izlenme - 07 Ocak 2012
letthemswing letthemswing diyor ki;
Hazır hür müteşebbislerden konuyu açmışken, elbette Jet-Pa vakasını da irdelemezsek olmaz. Doksanlarda otomobil distribütörlüğü ve müteahhitlikle işe başlayan Fadıl Akgündüz, az zamanda çok ve büyük işler yapmış, Fenerbahçe'ye forma reklamı vermekten Sergen'e Caprice Otel'de at hediye etmeye, Fatih Altaylı'yı anırma taahhüdünde bulundurmaktan bayram akşamı zilyon tane televizyon kanalından canlı yayınla reklamını yaptırmaya kadar geniş bir alanda sesini duyurur hale gelmiştir. Bir yandan Mercedes A sınıfına öykünen araba prototipleri yaptırtırken, öte yandan da Fenerbahçe'li Moldovan'la ete kemiğe bürünen Malezyalı Proton arabalarının distribütörlüğü yapan Jetpa, izleyeceğiniz reklamda da anadolu kaplanlarının en meşhuru, en bal dudaklısı Fadıl Akgündüz'ü yıldızlaştıracak, dönemin veledlerini "beş çarpı beş, ne ola ki?" gibi açmazların pençesine düşürecektir.

Bu reklamdan kısa süre sonra Jetpa ve Fadıl Akgündüz, medya linci ile etkisiz hale gelecek, akabindeki cılız milltevekilliği denemesi de işe yaramayınca hepten silinecektir. Ya da öyle sanılacaktır, bir gece reklam panolarında "Caprice Gold - Bayrampaşa" ilanları görülene değin. Alkışlarla yaşatalım mı bilemedim.
Kategori: Reklam
sitene ekle
Etiketler: jetpa proton fadıl akgündüz reklam moldovan imza otomobil avantaj90lar dünyası

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • harbiözhakiki
  harbiözhakiki 08 Ocak 2012 - 00:06o arabaya az binmedim, o teneke kuş serisine 5 basar ,bilen alıyor şu anda... klima abs, vs vs bu arabada, ve bu fiyatlara , milletin gözünü açmaya çalıştı adam ama (topladığı söylenen paraları vs katmıyorum ) adamı el birliği ile indirdiler. kim indirdi ? kuş serisi :)
  +15
 • kebapattack
  kebapattack 09 Ocak 2012 - 11:53fadılın yarım milyon deutsche mark sömürdügü gurbetci taniyorum,
  +6

Tüm Yorumlar

 • nieuwzade
  nieuwzade 14 Ağustos 2012 - 03:56yıllar yılı bu aracın ismini proton olarak bildik ancak proton, bu modelin üretimini yapan malezyalı şirketin adıydı. proton'un jet-pa tarafından türkiye'ye getirilen bu modelinin ismi ise persona'ydı. bazı ülkelerde wira olarak da bilinir.

  1999 yılında güner ümit'in atv'de sunduğu turnike programında büyük ödül olarak verilen araçtı. öyle ki program öncesi ali kırca ile atv ana haber bülteni'nde bile turnike'nin stüdyosuna bağlanılıp, taş gibi mankenler eşliğinde porschevari bir şekilde tanıtımı yapılırdı.

  fon müziği carmina buriana olan, beyaz atların koştuğu ve proton'un da içinde yer aldığı bir reklamı vardı.

  hatta ve hatta bu aracın zamanında mansur ark klibine sponsor olmuşluğu da var.
  http://www.youtube.com/watch?v=wdjOvNE6jLI
  +1
  • kebapattack
   kebapattack 09 Ocak 2012 - 11:53fadılın yarım milyon deutsche mark sömürdügü gurbetci taniyorum,
   +6
   • birafıstık
    birafıstık 09 Ocak 2012 - 02:54bu adamın yerine erdoğan milletvekili olmuştu vay vay vay..sonrada caprice gold oldu ha..vay bee
    +1
    • tipitip_
     tipitip_ 08 Ocak 2012 - 18:33Helal araba!
     • Fabrik
      Fabrik 08 Ocak 2012 - 16:27güzel dönence klibi olurmuş
      +1
      • boss25
       boss25 08 Ocak 2012 - 13:14bunla birlikte meşhur ''imza'' yı da unutmamak lazım sadece prototip i üretip paraları da jet gibi toplamayı başarmışlığı da vardır
       • onelonel
        onelonel 08 Ocak 2012 - 11:57arkadaşlar sound lar resident evil oyunundan yada anımsattı
        • pinokyovelespit
         pinokyovelespit 08 Ocak 2012 - 11:33Fırıldağın,düzenbazın önde gideniydi, gurbet ellerde az vurgun yapmadı. Az yuva yıkmadı. " Adamı linç ettiler yea" diyenin alnını karışlarım, zamanında bu herifin jet sürücü kursu varken bi tanıdıkla iş yapmışlar araçların tamiriyle ilgili,çok ugraştırmış,alavere dalavere çevirmiş. Abilerinin amcalarının bunun yanında el pençe durduğunu anlatırdı. Kurnaz adammış ama.
         +2
         • hakkıbulut
          hakkıbulut 08 Ocak 2012 - 04:26onu bunu bilmem adam milletvekilioldu elinden aldılar vekilliği ayak oyunlarıyla.sonra da erdoğan siirtden vekil oldu bu adamın yerine.
          +3
          • yokyokyokartik
           yokyokyokartik 08 Ocak 2012 - 02:10ses öztürk pekini anımsattı; http://www.youtube.com/watch?v=3K-Kj3mCFYA

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...