Bonus Card - Alsak Alsak Bedavaya Ne Alsak (2000)

letthemswing letthemswing diyor ki;
Kredi kartı olayının bokunun çıkmasına çeyrek kala Garanti'nin, o dönem pazarı domine eden Yapı Kredi'nin Worldcard'ına karşı piyasaya sürdüğü "çipli" Bonus Card, sinir bozucu reklam kampanyasıyla(alsak alsak bedavaya ne alsak?) dönemin akılda kalıcı işlerinden biri olmuştur. Reklamdaki dobi-şişman Bonusgiller ailesini Namık Kemal'e mezarında şpakat çektirecek ayarsızlıkta alışveriş yaparken görmekte, hazır giyim-beyaz eşya-süpermarket-araba tepesine bağlı paketler dörtlüsünü de "ay ne kadar Amerikan tarzı" kontenjanından bünyeye almaktayız.

Bu reklamdan aşırı etkilenen Türk aileleri birkaç ay sonra patlayacak krize ayazda kalmış gibi yakalanacak, şiş göbekler ballı gerdanlar erirken, Bonus saçlar da banka kara listelerine girdikçe tel tel dökülecektir. Geriye ise kıvırcık kafaların hayatları boyunca yakalarına yapışacak bir lakap yadigar kalacaktır. İşte reklamın gücü!
Kategori: Reklam
sitene ekle
Etiketler: bonus card garanti bonusgiller kredi kartı alsak alsak bedavaya ne alsak banka faiz
9 16 Ocak 2012
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Zerzevat
  Zerzevat 16 Ocak 2012 - 00:38Ha bu arada bu şekil saçın ismi bonus kaldı, yıllarca beleşe reklamını yaptırdı millete.
  +8
 • Psyduck
  Psyduck 16 Ocak 2012 - 07:582000'de bonus aldık 3 kere hapis yattık ama olsun 40 lira bonusumuz var.
  +8

Tüm Yorumlar

 • gardropfuat
  gardropfuat 30 Temmuz 2013 - 09:40kadın dizide ciguliye yazılan ev sahibi binnaz değil mi bea,hafıza böyle hain bir şey dostlarım gerekli olanı hatırlamaz gelir bunu hatırlar
  +2
  • hasantefer
   hasantefer 22 Ocak 2012 - 02:05ali biçim, 34 yaşındayken bir reklam teklifi gelir garanti bankasından,bonusgillerde aile babasını oynayacaktır... oysa, o çoktaan 2020'lerin tombiş maykılceksını olmuştur,ama 90'larda ne işi vardır..(bkz. back to the future) p.s. bi anlatım bozukluğu var ama,ben de çözemedim,you got the motto..
   • kravisni
    kravisni 16 Ocak 2012 - 21:34hakkat lan farkettim ki aldıkça bonus olarak sana giren artıyo devamlı, işin bonusu bu yani. Sonunda bi kulak arkamız kalıyo ki onu da saç olayı ile çözmüşler zamanında
    +3
    • iapetian
     iapetian 16 Ocak 2012 - 20:21"Kart mağduru" nasıl bir şeydir yahu? "Fakiriz ama gururluyuz, kullanmıyoruz" deyin arkadaş. Hadi banka ödenmeyeceğinin riskini bilerek veriyor kartı, şimdi de "çek mağduru" diye bir şey var. Sadece ülkemize has. Kullanmayın ak. Çeki yazıyor adam malı alıyor. Günü gelince ödemiyor/ödeyemiyor. Ee malı veren adamın günahı ne? Tüccarın hesapsızlığının cezasını niye üretici çekmek zorunda?

     Hapis de kalksın, ben göreyim bu ülkede üretici kalıyor mu yoksa hepsi doğu avrupalara Mısır'a Irak'a Arabistan'a kaçıyor mu kaçmıyor mu?

     Not: Videonun altındaki açıklama çok güzeldi, düşüncelere sevk etti beni. Ondan böyle derin yazdım.
     +1
     • Surkhobworz
      Surkhobworz 16 Ocak 2012 - 16:29neyle ödeyeceksiniz sorusunun insanı ürkütmediği zamanlar. şimdi o soru insanda yanında el bombası patlamış tom hanks çınlaması etkisi yapıyor.
      +2
      • agah tasci
       agah tasci 16 Ocak 2012 - 14:281980'lerdeki korkunç banker krizi öncesi banker reklamlarında bir sürü ünlü sanatçı oynardı. Hatta birkaç takım forma reklamı olarak "Bankerler"i kullanmıştı. Şimdi bu sempatik reklamın hemen ardından yaşanan 2001 krizini ve binlerce kart mağdurunu düşünün. Ben şunu söyliyeyim yarın öbürgün bir krizde kredi kartı mağdurları sorunu yine ayyuka çıkacak. Borcu borçla kapatan bir milletiz vesselam...
       • serrix
        serrix 16 Ocak 2012 - 12:43kapitalizm mapitalizm diyoruz ama gülümsetti reklam amk.
        +1
        • letthemswing
         letthemswing 16 Ocak 2012 - 12:24haydi benden de bir ekleme, reklamdaki ilk kasiyer de yine ikinci bahar'da ulaş'ın arkadaşı zengin kız rolünde oynayan harikulade şirin hatun ipek değer'dir.
         +2
         • 2ekmek1samsun
          2ekmek1samsun 16 Ocak 2012 - 11:50bi aralar advantage kart vardı anamız ağlamıştı her sabah bankanın avukatı arardı falan hey gidi hey kara günler
          • nieuwzade
           nieuwzade 16 Ocak 2012 - 11:21bu reklam filmi için bizim okuldan 2 tane şişman sınıf arkadaşım seçmelere gitmişti. filmdeki erkek çocuk benim o zamanki sınıf arkadaşımdır. aile babasını oynayan, ikinci bahar dizisinden kasap melahat'in oğlu sedat rolüyle tanıdığımız ercüment serpil'dir. 01:08'de kasiyer rolünü oynayan kadın ise asmalı konak dizisindeki çılgın zeynep karadağ rolü ile çıkışını yakalamış eylem yıldız'dır.
           +1
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...