Kırık Çanaklar (1960 - 85 dk)

alihassan alihassan diyor ki;
Yönetmen: Memduh Ün
Senaryo Yazarı: Lale Oraloğlu, Halit Refiğ, Bülent Oran
Yapımcı: Nusret İkbal
Görüntü Yönetmeni: Turgut Ören
Tür: Aile, Dram
Süre: 85 dk

Oyuncular: Lale Oraloğlu, Rüya Gümüşata, Mualla Kaynak, Turgut Özatay,
Salih Tozan, Reha Yurdakul, Engin Deniz, Mahmure Handan, Asım Nipton,
Niyazi Er, Adnan Uygur, Selma Erkut, Hayati Onurlu, Toron Karacaoğlu,
Sadettin Erbil(Reha Yurdakul Seslendirmesi), Abdurrahman Palay(Turgut Özatay Seslendirmesi)

Edmund Morris'in ülkemizde de sahnelenen Tahta Çanaklar adlı oyunundan Halit Refiğ ve Lale Oraloğlu tarafından uyarlanmış ve Memduh Ün'ün yönettiği ödüllü bir film izleyeceğiz.

Konusu: Bir dedikodu yüzünden dağılıp, sonra da gerçek anlaşılınca bir araya gelen bir işçi ailesinin öyküsü. Berlin Film Şenliğinde gösterildi. Filmin müzikleri Delmer Daves'in 'Kings, go Forth - Krallar Önde Gider' adlı filminde aynen aktarıldı.

Aldığı Ödüller: 2.Türk Film Festivali'nde (1961) 'Kırık Çanaklar', 'En Başarılı Film' seçildi. Ayrıca Memduh Ün 'En Başarılı Yönetmen', Lale Oraloğlu 'En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülleri kazandılar.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: kırık çanak90lar işçi aile istanbul yaşlılık tam film 1960 akraba evlilik memduh ün lale oraloğlu halit refiğ bülent oran nusret ikbal turgut ören dram 85 dk lale oraloğlu rüya gümüşata mualla kaynak turgut özatay salih tozan reha yurdakul engin deniz mahmure handan asım nipton niyazi er adnan uygur selma erkut hayati onurlu toron karacaoğlu sadettin erbil abdurrahman palay
6 04 Şubat 2012
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • alkışlarlaölüyorum
  alkışlarlaölüyorum 06 Haziran 2014 - 01:32Salih Tozan ve Reha Yurdakul ..2 BALIKESİR'li hemşehrim yine oyunculuğunu konuşturmuş
  • damatvehbibey
   damatvehbibey 27 Ekim 2012 - 19:30alihassan bu içerikten sonra nereni öpsek karar veremedim, ellerine sağlık dost. bir de sonunda ekistira olaraktan müjde ar fragmanları var ki aman yarabbim. sürprizi mi açık ettim acep?
   • ersinalaca
    ersinalaca 10 Nisan 2012 - 12:06Çok güzel bir filmdi. Kesinlikle tavsiye ederim. Alihassan'a haksızlık etmeyin, bu paylaşımı çok güzel, cinsellikle alâkası yok :))
    +2
    © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...