Tatlı Betüş - Türkan Şoray (1992)

2.848 izlenme - 15 Mart 2012
letthemswing letthemswing diyor ki;
Özel kanallar açıldıklarında, acemiliklerinden midir ya da TRT detaycılığından kurtulamamaktan mıdır bilinmez, arada bir çok sağlam işler patlatırlardı. Bunlardan biri de henüz Reha Muhtar işgaline uğramamış Show TV'nin açılışıyla yayınlanmaya başlanmış Tatlı Betüş dizisiydi.

Aziz Nesin'in fevkalade romanını Atıf Yılmaz nefis bir mini dizi yapmş, Türkan Şoray Betüş rolünde harikalar yaratmış, Esin Engin şahane müzikleriyle diziye ruh üfürmüş, Deniz Türkali ise jenerik şarkısı ile kan kusturmuştur. Aynı dönem Trt'nin Hitchcock filmleriyle, Star 1'in ise Twin Peaks ile reyting mücadelesi verdiğini de düşünürsek kaybettiğimiz televizyonculuk fırsatının ne olduğunu anlayabiliriz. Bize ne oldu Neriman?
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: tatlı betüş türkan şoray aziz nesin atıf yılmaz show tv jenerik

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • xkasımx
  xkasımx 17 Mart 2012 - 01:57izlediysem adam diilimm
  -2
  • yerçekimliaduket
   yerçekimliaduket 16 Mart 2012 - 00:42türkan şoray "hep oynamak istediğim bir roldü bu değişik karakterleri aynı hikayede canlandırma şansım oldu" gibi bi açıklama yapmıştı o dönem bi programda. bikaç bölüm izlemiş pek keyif anlamamıştım, çocuklara göre değildi haliyle.

   farklı insanlar kendi gözlerinden anlatıyordu betüşü, hakkaten biri namus timsalidir diyordu biri orospu, biri yaşama sevincidir diyordu diğeri mutsuzluk kaynağı. öyle bişeydi işte.
   +2
   • deadsurvivor
    deadsurvivor 15 Mart 2012 - 23:58"namus timsali der biri orospu der bir diğeri" bakınız 02.05
    +1
    • revanus
     revanus 15 Mart 2012 - 21:26Jenerik bittikten sonra diziyi yayınlamaya gerek kalmıyor zaten maşallah diziden göstermedikleri sahne kalmamış...
     +1

     Popüler İçerikler

     © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...