İlk Galatasaray & Fenerbahçe Derbisi (17 Ocak 1909)

1.858 izlenme - 21 Mart 2012
Levi Levi diyor ki;
evet efenim malum gündem derbi iken istedim ki ilk derbi ile ilgili de biraz bilgimiz olsun, biraz nostalji olsun. gönül isterdi ki uzun uzadıya videoları olsun lakin şartlar değil mi? eldeki fotolarla da olsa biraz bilgi almak hiç yoktan iyidir.
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: galatasaray fenerbahçe derbi ilk 1909
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • gurselyigit
  gurselyigit 21 Mart 2012 - 19:35benim doğum günümmüş tabi doğmama 81 yıl varken.
  fenerliyim ama bu futbolun canlara mal olması milyar dolarlara mal olması bana cok koyuyor lan bazen bu illuminati işi mi ingilizlerin dünyayı daha yönetilebilir hale getirmek için popülerleştirdiği bir durum mu demekten alamıyorum. futbolu halı sahamızda oynarız formamızı giyip macımızı izleriz de aşırısı ne abi anlamıyorum ya. aidiyet duygunuzu karınız da kızınız da köpeğiniz de sevgiliniz de giderin abartmayın bu kadar ya. ( genel bir sitemdir )
  • serdarblue
   serdarblue 21 Mart 2012 - 09:26Bu iki Bizans takımının oynadığı her maç da "yüzyılın derbisi" dir zaten a.q. Türkiye'de 100'lerce spor klübü varken , insanların kendi kentlerinin takımına sahip çıkması gerekirken kalkıp İstanbul takımlarını desteklemek ne demek ? Türkiye'de bunu başaran Kocaeli,Bursa,Eskişehir ve Sakarya var. Ve tabi ki Trabzon'umuz. Sivas,Gaziantep,Kayseri gibi kentlerde ise seyirci olabilir ama taraftarlıktan sözetmek çok zor. Herkeste bir İstanbul hayranlığı ! Adam Kayseri'de doğup büyümüş Bağdat Caddesi takımını destekliyor. Kilis'te doğup büyümüş Beyoğlu takımını destekliyor. Tabi insanların küçük yaştan itibaren görsel ve yazılı basın tarafından yönlendirilmesi de ayrı bir konu. 3 istanbul takımı üzerinden rantı olan çok çevreler de var. Mesela playoff diye bir zıkkım icat ettiler yayıncı kuruluşa rant sağlamak için. Neyse yani demek istediğim yemişim gassaray-fener maçını bize ne a.q !
   -4
   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...