3 Dev Adam - Aytekin Akkaya (1973 - 78 dk)

tırtkadın tırtkadın diyor ki;
3 Dev Adam
Yapım Yılı: 1973
Süre: 78 dk
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Yönetmen: T. Fikret Uçak
Senarist: Doğan Tamer
Oyuncular: Aytekin Akkaya, Deniz Erkanat, Yavuz Selekman, Teyfik Şen, Doğan Tamer, Mine Sun, Altan Günbay, Ersun Kazançel, Hasan Ceylan, Osman Han, Ayşen Taşkın, Mahmut Gülay, Ali Ekdal, Niyazi Vanlı, Alev Bora, Cengiz Karabulut, Sönmez Yıkılmaz, Nilgün Ceylan,
İhsan Baysal, Meziyet Nakkas, Mehmet Yagmur, Mustafa Özkaya

Konu: 1973 yapımı, bir Fikret Uçak filmi olan 3 Dev adam, sinema tarihinde kült olarak adlandırabileceğimiz filmler arasındadır.
Filmde, Dünyayı kurtaran adam filminden tanıyabileceğiniz Aytekin Akkaya baş rolü oynamaktadır.Spiderman ve kanlı çetesi tarihi eser kaçırmak için Türkiye’ye gelmiştir. Bu durumun önüne geçilmesi için ise Kaptan Amerika, Meksikalı El Santo ve Komiser Orhan birlikte çalışarak bu kanlı çeteyi çökertmek için yanıp tutuşmaktadırlar. Filmin konusundanda anlaşıldığı gibi, Spiderman ilk defa dünya sinema tarihinde bir kötü karakter olarak canlandırılmıştır. Filmdeki en can alıcı sahneler de tabii ki Spiderman ve Kaptan Amerika’nın birbirleriyle karşı karşı geldiği sahnelerdir.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: 3 dev adam 1973 78 dk tam film aksiyon macera fantastik t fikret uçak doğan tamer aytekin akkaya deniz erkanat yavuz selekman teyfik şen doğan tamer mine sun altan günbay ersun kazançel hasan ceylan osman han ayşen taşkın mahmut gülay ali ekdal niyazi vanlı alev bora cengiz karabulut sönmez yıkılmaz nilgün ceylan ihsan baysal meziyet nakkas mehmet yagmur mustafa özkaya örümcek adam kaptan amerika çete komiser kaçakçılık kült
10 21 Nisan 2012
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • akıllı psikopat
  akıllı psikopat 11 Mayıs 2012 - 14:00o kadar absurd ki zevkle izletiyor
  +2
  • xdarkelfx
   xdarkelfx 28 Nisan 2012 - 13:22Spiderman' e karşı Kaptan Amerika, Meksikalı El Santo ve Komiser Orhan üçlemesi!!! Nasıl bir kimyadır bu???
   +3
   • calmahatirasivardi
    calmahatirasivardi 21 Nisan 2012 - 12:49nerden buldun bu filmi kral alkışladım :)
    +2
    © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...