Grup Yorum - Keşke Olmasaydı Belgeseli

organiseks organiseks diyor ki;
Bu ülkede devrim düşüncesinin müzikal anlamda vücut bulmuş halidir Yorum. Dinlenmeleri, albüm çıkarmaları, konser vermeleri suç oldu, inadına mücadelelerine devam ettiler, kitleler inadına dinlediler. Ben taşrada büyüdüm, sadece bir kasetçiye (kaset/cd satan dükkanlar) gelirdi albümleri, o da ısmarlama gelirdi. Lisede tanışmıştım Yorum'la. Sonra Efkan, İlkay, Metin-Kemal, Serdar Keskin, Hilmi abi. Sonra Kızılırmak, Ekin, Özgürlük Türküsü. Neyse, bu kuşak için Yorum'un kıymeti farklıdır elbette. Yeni kuşaklara da ses olması dileğiyle ve müziğin, hatta sanatın hiç bir dalının sesinin soluğunun kesilmeden insanlara ulaşması dileğiyle... Unutmadan ; kaldırım taşlarının altında deniz var!
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: keşke olmasaydı grup yorum suç müzik devrim
39 30 Haziran 2012
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • V FOR WANDETA
  V FOR WANDETA 07 Ağustos 2013 - 16:34grup yorum halktır
  +3
  • aygıt kocaman
   aygıt kocaman 28 Ekim 2012 - 16:17bu kadın bana çok tatlı geliyor
   +9
   • frknbh
    frknbh 05 Temmuz 2012 - 15:22çocukluğumdan beri aşina olduğum güzel müzik,güzel grup...belki de müzik zevkimi etkileyen en önemli seslerden,diğeri de ahmet kayadır şüphesiz...severiz sizleri...
    +6
    • zileli deli cemal
     zileli deli cemal 02 Temmuz 2012 - 10:0503:15 Özcan Abi 10 numara 10 yıldız bir insandır. Öyle bir insandır ki şurada laf atanlar oturup 1 bardak çay içse insanlığından utanır.
     +4
     • tersyanansondal
      tersyanansondal 01 Temmuz 2012 - 16:35Ne düşündüğün önemli değil. Ama bedel ödeyen, bir ömrü ideali için onurlu yaşama cesaretini göstermekte olan insanlar bunlar. Tarih senin gibi beslemeleri hatırlamaz da bu çakma kızılları baş tacı eder günü geldiğinde.
      +13
      • betterlife
       betterlife 01 Temmuz 2012 - 13:44Lan google bok! Ne etti la sosyalistler sana? Çocuklarını trilyoner mi ettiler senin benim paramla? Memleketin en kıyak yerlerini araplara peşkeş mi çektiler? savcıyı-hakimi esir alıp haksız yere hapse mi attılar? meclise girip kıyak emekli mi oldular? 7 tane VIP uçak mı çektiler altlarına? bankaları hortumlayıp yurtdışına mı kaçtılar? oteldeki insanları mı yaktılar? sen işsiz gezerken villalarda mı yaşadılar? Nedir lan bu nefretiniz oğlum! Hayatlarını ezilenler için, haksızlığa karşı feda etmiş iyi eğitimli vatan evlatları oğlum bunlar.
       +22
       © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...