Yusuf İslam - Talaal Bedru (1995)

serdarblue serdarblue diyor ki;
1948'de doğmuş, Kıbrıslı Rum bir babanın ve İsveçli bir annenin üçüncü çocuğu olan Cat Stevens'ın asıl adı Steven Demetre Georgiou'dur.1976 yılında bir kaza sonrası boğulmak üzere olan ve Tanrı'ya yakaran Cat Stevens, yıllar sonra VH1 kanalında o anda şunları aklından geçirdiğini söyler: “Oh God! If you save me I will work for you,” (Tanrım, eğer beni kurtarırsan senin için çalışacağım). Bu ölüme yakın deneyim onun ruh halini değiştirdi. Kardeşi David, Kudüs'te bir camide görüp, içini rahatlattığını düşündüğü için aldığı Kur'an'ı Stevens'a hediye etti ve böylece İslamiyet`e geçişi başlamış oldu. 1977 yılında Müslüman olarak Yusuf İslam adını aldı.

Cat Stevens'ın 1995 Çıkışlı "The Life of the Last Prophet" isimli albümünden , aynı zamanda Çağrı filminde de soundtrack olarak kullanılan "Talaal Bedru" yorumunu dinliyoruz efendim.
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: cat stevens talaal bedru yusuf islam çağrı father and son
62 23 Temmuz 2012
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Nasil
  Nasil 23 Temmuz 2012 - 19:26New York da yasiyorum. Dini inanclari hakkinda hicbir fikir sahibi olmadigim calisma arkadaslarim oruc oldugumu dusunerek karsimda kahve dahi icmiyorlar. Sanirim her iki tarafin da saygi denen kavramdan hic mi hic haberi yok. Metro da Tevrat ve Kuran okuyan 2 adam yanyana 1 saat sehayet ederken biz hala laf kavgasindayiz. Boyle devam edin aferin.
  +41
 • cofi
  cofi 23 Temmuz 2012 - 14:49Ne Zaman Dinlesem Tüylerim Diken Diken Oluyor..Süper Yapmış ..
  +37

Tüm Yorumlar

 • srvstyle
  srvstyle 18 Kasım 2014 - 12:15Sonradan müslüman olmak nedir arkadaş bu kadar mı korkaksın. Aferin al sana on sevap
  • ayetullah zapata
   ayetullah zapata 02 Ocak 2014 - 22:5801.23 burda ben bitiyorum, gözümden yaşlar akıyor..
   +1
   • hasantefer
    hasantefer 26 Temmuz 2012 - 18:29ortaokulda tala-al bedru'nun ingilizcesini biliyorum diye bi-iki hava attıysam sağda solda, arabada sabah akşam yusuf islam kaseti dinlememdendir,bütün kasetleri vardı bizde favorim "A is for Allah"tı.

    CBS adlı masonik amerikan kanalın Micheal Jackson'ın ensest ilişki iddialarının atıldığı sırada, fırsat bilip MJ müslümandı hatta şu ilahiyi de o söylüyordu diye utanmadan yayınladığı ilahi parçasını da yine ilk çocukken Yusuf İslam'ın kasetinde (solist MJ değildi yani, Afrika kökenli başka biriydi,adını unutmuşum) dinlemiştim..

    Çocukken hayranıydım Yusuf İslam'ın. Nostaljiktir,candır. şu haydi şimdi bunu açıklayın diyesi ateist arkadaşlara saygı duymak istiyorum.Ama din,iman üzere öküzkarane hakaretlere karşı, onlar hakkında savurma ihtimalimiz olan küfürlerin haddi hesabı yok,ama ramazan ramazan... p.s. ne biçim bi türkçe lam bu bendeki?!? şaştım beya..
    +2
    • serdarblue
     serdarblue 24 Temmuz 2012 - 19:49Vay arkadaş sitede ne çok kefere , ne çok dine pergambere sövmeye meraklı adam varmış ! bir de derler ki "Ramazan'da şeytanlar zincire vurulur".. Bunlar zinciri kopartmışlar resmen..
     +25
     • wertygo
      wertygo 24 Temmuz 2012 - 14:04amk simdi disari cikip desem bana vahiy geldi ben peygamberim allahin elcisiyim desem gel hele kardes otur bi sigara yak bi su getirin kardese dersiniz 1400 yil onceki durumda ayni bundan ibarettir. sorgulayin biraz
      -50
      • aslan---
       aslan--- 24 Temmuz 2012 - 09:48Çok dindar bir kişiliğim yok, kıyısından köşesinden diyelim. İlahi de dinlemem ama bu parça benim için milattır dinledikçe kendimden geçiyorum, yorum mükemmel, fazla enstrüman koymadan sadece darbukayla mükemmel işlerde çıkarılabiliniyomuş.
       +6
       • Boyayım mı abi
        Boyayım mı abi 23 Temmuz 2012 - 22:14Ramazan güzel, ramazanda böyle paylaşımlar ayrı bi güzel.
        +11
        • bravesoldier
         bravesoldier 23 Temmuz 2012 - 19:30Bu arada daha kaliteli versiyonu icin:
         http://www.youtube.com/watch?v=dhcF63Z06Vk
         Saglicakla...
         +3
         • Nasil
          Nasil 23 Temmuz 2012 - 19:26New York da yasiyorum. Dini inanclari hakkinda hicbir fikir sahibi olmadigim calisma arkadaslarim oruc oldugumu dusunerek karsimda kahve dahi icmiyorlar. Sanirim her iki tarafin da saygi denen kavramdan hic mi hic haberi yok. Metro da Tevrat ve Kuran okuyan 2 adam yanyana 1 saat sehayet ederken biz hala laf kavgasindayiz. Boyle devam edin aferin.
          +41
          • serdarblue
           serdarblue 23 Temmuz 2012 - 19:22Arkadaşlar bir dakika ya hoop beyler ne oldunuz kuzum ? Yahu bu içeriği paylaşmamın nedeni ne Ramazan ne de dini konuların tartışılması..! 70'li yıllara damgasını vurmuş değerli bir yorumcunun yani Cat Stevens'ın müslüman olduktan sonra çıkarttığı dini yorumların da çok başarılı olduğunu vurgulamak istedim. Bunu dini konular tartışılsın ya da inançlara hakaret edilsin diye yayınlamadı sevgili adminlerimiz de herhalde.. Nostaljik işte.. Üstelik Yusuf İslam ve Çağrı filmi deyince akla ilk gelen eserdir.. Konuya bu açıdan bakamıyor musunuz ? Dini mesajlar vermenize ya da dini kötülemenize gerek yok ! Güzel , nostaljik bir yorum sadece sakin olun ..
           +17
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...