Ahmet Kaya - Fosso Nejdat (Konser Versiyonu)

catoto catoto diyor ki;
Sözleri Yusuf Hayaloğlu'na ait Ahmet Kaya şarkısıdır. Şarkı Dosta Düşmana Karşı albümündendir. Fosso Nejdat denen şahıs Elazığda yaşamış bir kabadayıdır. Şarkıda Fosso Nejdat'ın hayat hikayesi anlatılır. Müzikal havasında oynak ezgilere sahip sevilen bir şarkıdır. Görüntü 'Ülkemde Son Turnem' belgeselinden alıntıdır.

Ek Bilgi: Fosso Nejdat'a bir gün araba çarpar. Şoför çarptığı kişiyi fark edince 3.5 ataraktan arabadan iner ve yağların en kralını çeker. Fosso Nejdat ise '' Git arabanın hasarını karşıla borcumuzu öderiz '' der ve voltayla ağır ağır uzaklaşır.
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: fosso nejdat ahmet kaya yusuf hayaloğlu
9 03 Ağustos 2012
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • pinkfloydz
  pinkfloydz 07 Ekim 2019 - 18:09Yusuf hayaloğlu nasıl güzel şarkılar yazıyorsa Ahmet kayada bir o kadar güzel okuyor şarkıları. Bu şarkının yeri ayrı. Tam bir trajikomik şarkıdır, günümüzün kabadayılarını ele alır.
  • kemalkılıcdaroglu
   kemalkılıcdaroglu 09 Haziran 2013 - 09:08brk1809, dedim ya, Elazığ'a gitmek nasip olmadı, yazdıklarım duyum, rivayet. Bu tür halk hikayelerinde olayların ve kişilerin karışması normaldir.
   +1
   • brk1809
    brk1809 09 Haziran 2013 - 00:45@kemalkılıcdaroglu Elazığlılar geliyrem, gidiyrem diye konuşmaz. Bizde geliyorum " gelim " gidiyorum " gidim " diye telafuz edilir, eğilip bükülme olmaz.
    @cacato senin sonda vurguladığın hadise (şu hasarı karşılarız olayı) Fosso Nejdat'ın değil Yol Yemez Nazmi Dayı'nın hadisesidir.
    +1
    • kemalkılıcdaroglu
     kemalkılıcdaroglu 03 Ağustos 2012 - 14:20Ben bu Minibüs Nejdat (ya da Fasso Nejdat) ile ilgili başka bir hikaye daha duydum. Nejdat iri yarıdır ve Elazığ'daki ufak tefek adamlara sorar, 'Buraların ağasını biliy misen' Bilirem diyeni aferim diye döver, bilmiyem diyenleri, neden bilmisen diye döver. En nihayet biri, bilmiyrem la der ve Nejdat'ı döver. O da der, Bilmisen, bilmisen, neden kıziysen. Bu olaydan sonra Nejdat'ın adı Fasso'ya çıkar. Elazığ'a hiç gitmediğim hakkında hakkında bu kadar rivayet duymuşluğum vardır. Bir de Nejdat'a Nere gidiysen, diye soranlara daima, Pavyona diye cevap veririmiş.
     +1
     © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...