Karagöz ile Hacivat - Gölge oyunu

20.299 izlenme - 23 Nisan 2009
var mi caycen var mi caycen diyor ki;
Geleneksel ve sanatsal açıdan Türkiye' yi dünya çapında temsil eden ve aynı zamanda her neslin küçüklük hatıralarına damga vurmuş olan bu gösterinin üstad Metin Özlen' in hazırladığı "Ferhat ve Şirin" adlı oyunundan alıntılar... 23 Nisan sebebiyle tüm çocuklara gelsin. Yaşasın Karagöz ve Hacivat - Kahrolsun pikaçu ve kankaları
Kategori: Sanat
sitene ekle
Etiketler: hacivat ile karagöz karagöz hacivat gölge oyunu sanat nostalji metin özlen tiyatro

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • elnersn
  elnersn 19 Nisan 2010 - 05:59bizzat bu işle ilgilenmiş biri olarak; Metin usta bu işin en iyisidir. Gerek seslendirme sanatı gerekse yapmış olduğu tasvirlerle işin hakkını vermektedir.
  +2
  • hoanes
   hoanes 23 Nisan 2009 - 14:2523 nisanda erkenden uyanır törene gider, törenden kaçar, eve gelir hangi kanalda haberler varsa kapatır, hacivat karagöz bilimum ne varsa izlerdim, bu sabahta aynısını yaptım, ufak tefek farklarla.
   @visnesu: yazının üzerine başka bir şey konulabilir veya tam tepesinden kesilebilir ama arada canım cavcavların bacakları da gidebilir mazallah.
   • visnesu
    visnesu 23 Nisan 2009 - 14:07www.karagozhacivat.com yazısının kaldırılması veya daha küçük bir şekilde daha aşağıya yazılmasının imkanı var mıdır? varsa mesud olacağım.

    Popüler İçerikler

    © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...