Uzayda Ezan Sesini Duyan Astronot

10.818 izlenme - 14 Kasım 2012
Navyy Navyy diyor ki;
Malezyalı müslüman astronot uzayda ezan sesi duyduğunu ve uzaya giden herkesin bir mucizeyle karşılaştığını söylüyor. Uzayda bulunduğu süre boyunca Allah'ın varlığını ve gücünü daha iyi hissettiğini söylüyor. İşte müslüman kardeşimizin başından geçenler.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: uzay ezan sesi duymak astronotmüslüman ibretlik dua
19

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • harbiözhakiki
  harbiözhakiki 14 Kasım 2012 - 22:57malezyanın sayılı zenginlerinden biridir bu kişi, astronot falan değildir kendisi, 25 milyon dolar kadar parayı bastırmış ve gitmiştir. saygılar
  +22
 • şişmanrambo
  şişmanrambo 14 Kasım 2012 - 22:48Uzayda ses işitilmez çünkü hava yoktur hava olmadığı içinde ses sürtünmesi taşınması mümkün olmaz,
  +21

Tüm Yorumlar

 • woltran25
  woltran25 01 Nisan 2015 - 11:56Ne oldu lan ipneler hani uzayda ezan sesi duyulmazdı
  • ay2082920931
   ay2082920931 06 Mart 2015 - 20:52bir kere ses asla kaybolmaz.uzayda sesler dolaşmaya devam eder.bunun hem bilimsel hem de dinsel açıklaması ve tezleri vardır.
   • uvural
    uvural 21 Ocak 2015 - 11:55olum neden hep dindarlar yalanci ve sahtekar oluyor ? yazik valla..
    +3
    • ay3290286501
     ay3290286501 20 Ocak 2015 - 10:02Allah sesini her yerde duyurur onun kudretidir. kuranda çelişki olması da
     mümkün değil müslümanları dinlerine çevirmek isteyenlerin oyunudur
     göklerin yaratılmasını bilimselliğe bağlayıp anlamayanlar kuranla
     ilginiz olmadığından anlamanız beklenmez uzayda ezan sesi duyulmaz
     diyenler Allah'ın nelere gücü yetmez ki düşünün? ancak göklerin
     yaratılması ile ilgili bu video izleyin ALLAHIN KUDRETİNİ BELKİ
     ANLARSINIZ https://www.facebook.com/video.php?v=701873873236042
     -2
     • ay3290286501
      ay3290286501 16 Ocak 2015 - 15:39Enam suresi 99. ayet - O, gökten su indirendir. İşte biz her çeşit bitkiyi onunla bitirdik. O bitkiden de kendisinde üstüste binmiş taneler bitireceğimiz bir yeşillik; hurmanın tomurcuğundan sarkan salkımlar; üzüm bağları; bir kısmı birbirine benzeyen, bir kısmı da benzemeyen zeytin ve nar bahçeleri meydana getirdik. Meyve verirken ve olgunlaştığı zaman her birinin meyvesine bakın! Kuşkusuz bütün bunlarda inanan bir toplum için ibretler vardır.
      Enam suresi 101. ayet - O, göklerin ve yerin eşsiz yaratıcısıdır. O'nun eşi olmadığı halde nasıl çocuğu olabilir! Her şeyi O yaratmıştır ve her şeyi hakkıyla bilen O'dur.
      Araf suresi 40. ayet - Bizim ayetlerimizi yalanlayıp da onlara karşı kibirlenmek isteyenler var ya, işte onlara gök kapıları açılmayacak ve onlar, deve iğne deliğine girinceye kadar cennete giremiyeceklerdir! Suçluları işte böyle cezalandırırız!
      Araf suresi 54. ayet -Şüphesiz ki Rabbiniz, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra Arş'a istiva eden, geceyi, durmadan kendisini kovalayan gündüze bürüyüp örten; güneşi, ayı ve yıldızları emrine boyun eğmiş durumda yaratan Allah'tır. Bilesiniz ki, yaratmak da emretmek de O'na mahsustur. Alemlerin Rabbi Allah ne yücedir!
      Araf suresi 96. ayet - O (peygamberlerin gönderildiği) ülkelerin halkı inansalar ve (günahtan) sakınsalardı, elbette onların üstüne gökten ve yerden nice bereket kapıları açardık, fakat yalanladılar, biz de ettikleri yüzünden onları yakalayıverdik.
      Araf suresi 158. ayet - De ki: Ey insanlar! Gerçekten ben sizin hepinize, göklerin ve yerin sahibi olan Allah'ın elçisiyim. Ondan başka tanrı yoktur, O diriltir ve öldürür. Öyle ise Allah`a ve ümmi Peygamber olan Resulüne -ki o, Allah'a ve onun sözlerine inanır iman edin ve O'na uyun ki doğru yolu bulasınız.
      Araf suresi 162. ayet - Fakat onlardan zalim olanlar, sözü, kendilerine söylenenden başkasıyla değiştirdiler. Biz de zulmetmelerinden ötürü üzerlerine gökten bir azap gönderdik.
      Tedavi Randevularınızı 05327263882 Telefondan alabilirsiniz yada Mesaj bırakabilirsiniz. Hastalık Rahatsızlık hallerinizde ve ilerki yıllarda Sağlık içinde yaşamak için Hacamat, Tıbbi Steril Sülük Tedavi ve Sülük Satışı, Masaj, Akupunktur, Şifalı Bitkilerle Tedavi, Fizyoterapi, yapılır. Süleyman ÖZDEMİR Uzman Haccam. e posta suleyman.ozdemir42@hotmail.com, sulukhacamattedavisi@hotmail.com, Web sayfası http://www.sulukhacamattedavisi.com/tr, http://www.sulukhacamattedavisi.com adreslerimizden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
      • ay3290286501
       ay3290286501 16 Ocak 2015 - 15:31AYDA UZAYDA MARSTA EZAN SESİ DUYULMAZ DİYENLER hava almayan yerde ses olmaz diyenler yeri göğü yerle gök arasını yerin altındakileri ve göğün üstündekilerini yaratan allah her şeyi bilir işitir sesini de duyurur bir şeyi yaratması için ol demesi yeterlidir. hala bilimsel açıklamalarla uzayda ezan duyulmaz mı dersiniz Allahın buna mı gücünün yetmeyeceğini düşündünüz?
       275 yerde gök kelimesi, 14 yerde gökyüzü kelimesi, 51 yerde ses kelimesi geçer.
       Sesle ilgili bazı ayetler
       Araf suresi 43. ayet - (Cennette) onların altlarından ırmaklar akarken, kalplerinde kinden ne varsa hepsini çıkarıp atarız. Ve onlar derler ki: "Hidayetiyle bizi (bu nimete) kavuşturan Allah'a hamdolsun! Allah bizi doğru yola iletmeseydi kendiliğimizden doğru yolu bulacak değildik. Hakikaten Rabbimizin elçileri gerçeği getirmişler." Onlara: İşte size cennet; yapmış olduğunuz iyi amellere karşılık ona varis kılındınız diye seslenilir.
       Hûd suresi 67. ayet - Zulmedenleri de o korkunç ses yakaladı ve yurtlarında diz üstü çökekaldılar.
       Hicr suresi 73. ayet - Güneş doğarken onları o korkunç ses yakaladı.
       Hicr suresi 83. ayet - Onları da sabaha çıkarlarken o korkunç ses yakaladı.
       Meryem suresi 52. ayet -Ona Tur'un sağ tarafından seslendik ve onu, fısıldaşan kimse kadar (kendimize) yaklaştırdık.
       Meryem suresi 98 Biz, onlardan önce nice nesilleri helak ettik. Sen, onlardan herhangi birinden (bir varlık emaresi) hissediyor veya onlara ait cılız bir ses işitiyor musun?
       Taha suresi 11ayet- Oraya vardığında kendisine (tarafımızdan): Ey Musa! Diye seslenildi:
       Taha suresi 108 O gün insanlar, davetçiye (İsrafil'e) uyacaklar. Ona karşı yan çizmek yoktur. Artık, çok esirgeyici Allah hürmetine sesler kısılmıştır. Bu yüzden, fısıltıdan başka bir ses işitemezsin.
       Müminun 41 Nitekim, vukuu kaçınılmaz olan korkunç bir ses yakalayıverdi onları! Kendilerini hemen sel süprüntüsüne çevirdik. Zalimler topluluğunun canı cehenneme!
       Şu ‘ara suresi 10. ayet - 10,11. Hani Rabbin Musa'ya: O zalimler güruhuna, Firavun ‘un kavmine git. Hala (başlarına gelecekten) sakınmayacaklar mı onlar? Diye seslenmişti.
       Şuara suresi 11. ayet - 10,11. Hani Rabbin Musa'ya: O zalimler güruhuna, Firavun'un kavmine git. Hala (başlarına gelecekten) sakınmayacaklar mı onlar? Diye seslenmişti.
       Neml suresi 8 . ayet - Oraya geldiğinde şöyle seslenildi: Ateşin bulunduğu yerdeki ve çevresindekiler mübarek kılınmıştır! Âlemlerin Rabbi olan Allah, eksikliklerden münezzehtir!
       Kasas suresi 30. ayet -Oraya gelince, o mübarek yerdeki vadinin sağ kıyısından, (oradaki) ağaç tarafından kendisine şöyle seslenildi: Ey Musa! Bil ki ben, bütün alemlerin Rabbi olan Allah'ım.
       Kasas suresi 32. ayet - "Elini koynuna sok; kusursuz, bembeyaz çıkacaktır. Korkudan (açılan) kollarını kendine çek. İşte bu ikisi Firavun ve onun adamlarına karşı Rabbin tarafından iki kesin delildir. Çünkü onlar, yoldan çıkan bir kavim olmuşlardır" (diye seslenildi).
       Kasas suresi 46. ayet - (Musa'ya) seslendiğimiz zaman da, sen Tur'un yanında değildin. Bilakis, senden önce kendilerine uyarıcı (peygamber) gelmeyen bir kavmi uyarman için Rabbinden bir rahmet olarak (orada geçenleri sana bildirdik); ola ki düşünüp öğüt alırlar.
       Ankebût suresi 40. ayet - Nitekim, onlardan her birini günahı sebebiyle cezalandırdık. Kiminin üzerine taşlar savuran rüzgarlar gönderdik, kimini korkunç bir ses yakaladı, kimini yerin dibine geçirdik, kimini de suda boğduk. Allah onlara zulmetmiyor, asıl onlar kendilerine zulmediyorlardı.
       Yasin 29. ayet - (Onları helak eden) korkunç sesten başka bir şey değildi. Birdenbire sönüverdiler.
       Yasin 49. ayet - Onlar, birbirleriyle çekişip dururken kendilerini ansızın yakalayacak korkunç bir sesi bekliyorlar.
       Yasin 53. ayet - Olan müthiş bir sesten ibarettir. Bunun üzerine onların hepsi hemen huzurumuzda hazır bulunurlar.
       Saffat 19. ayet - O (diriltme) korkunç. Bir sesten ibaret olacak, o anda hemen onların gözleri açılıp etrafa bakacaklar.
       Sâffât 104. ayet - Biz ona: " Ey İbrahim!" diye seslendik.
       Mümin 10. ayet - İnkâr edenlere şöyle seslenilir: Allah'ın gazabı, sizin kendinize olan kötülüğünüzden elbette daha büyüktür. Zira siz imana davet ediliyorsunuz, fakat inkâr ediyorsunuz.
       Fussilet 47. ayet - Kıyamet gününün bilgisi, O'na havale edilir. O'nun bilgisi dışında hiçbir meyve (çekirdeği) kabuğunu yarıp çıkamaz, hiçbir dişi gebe kalmaz ve doğurmaz. Allah onlara: Ortaklarım nerede! Diye seslendiği gün: Buna dair bizden hiçbir şahit olmadığını sana arzederiz, derler.
       Kaf suresi 41. ayet -Seslenenin yakın bir yerden sesleneceği güne kulak ver.
       Kaf suresi 42. ayet - O gün insanlar bu sesi gerçekten işiteceklerdir. İşte bu, çıkış günüdür.
       Kamer suresi 31. ayet - Biz onların üzerlerine korkunç bir ses gönderdik. Hemen hayvan ağılına konan kuru ot gibi oluverdiler.
       Abese suresi 33. ayet - Kulakları sağır eden o ses geldiğinde,
       Nasihat suresi 13. ayet -Bu dönüş, sadece bir seslenmeye bakar.
       Cuma suresi 9. ayet - Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı (ezan okunduğu) zaman, hemen Allah'ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu, sizin için daha hayırlıdır.
       Gökyüzü ile ilgili bazı ayetler
       Naziat suresi 27. ayet- Sizi yaratmak mı daha güç, yoksa gökyüzünü yaratmak mı, ki onu Allah bina etti,
       Nebe suresi 19. ayet - Gökyüzü açılır ve orada pek çok kapılar oluşur;
       Saffat suresi 7 Ve (gökyüzünü) itaat dışına çıkan her şeytandan koruduk.
       Lokman suresi 10. ayet - O, gökleri görebildiğiniz bir direk olmaksızın yarattı, sizi sarsmasın diye yere de ulu dağlar koydu ve orada her çeşit canlıyı yaydı. Biz gökyüzünden su indirip, orada her faydalı nebattan çift çift bitirdik.
       Enbiya suresi 32. ayet - Biz, gökyüzünü korunmuş bir tavan gibi yaptık. Onlar ise, gökyüzünün ayetlerinden yüz çevirirler.
       Bakara suresi 107. ayet - (Yine) bilmez misin, göklerin ve yerin mülkiyet ve hükümranlığı yalnızca Allah'ındır? Sizin için Allah'tan başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır.
       Bakara suresi 117. ayet - (O), göklerin ve yerin eşsiz yaratıcısıdır. Bir şeyi dilediğinde ona sadece "Ol!" der, o da hemen oluverir.
       Bakara suresi 16. ayet Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılmasında, gece ile gündüzün birbiri peşinden gelmesinde, insanlara fayda veren şeylerle yüklü olarak denizde yüzüp giden gemilerde, Allah'ın gökten indirip de ölü haldeki toprağı canlandırdığı suda, yeryüzünde her çeşit canlıyı yaymasında, rüzgarları ve yer ile gök arasında emre hazır bekleyen bulutları yönlendirmesinde düşünen bir toplum için (Allah'ın varlığını ve birliğini isbatlayan) birçok deliller vardır.
       Bakara suresi 255. ayet - Allah, O'ndan başka tanrı yoktur; O, hayydir, kayyumdur. Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama. Göklerde ve yerdekilerin hepsi O'nundur. İzni olmadan O'nun katında kim şefaat edebilir? O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (O'na hiçbir şey gizli kalmaz.) O'nun bildirdiklerinin dışında insanlar O'nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler. O'nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez. O, yücedir, büyüktür.
       Bakara suresi 284. ayet - Göklerde ve yerdekilerin hepsi Allah'ındır. İçinizdekileri açığa vursanız da gizleseniz de Allah ondan dolayı sizi hesaba çekecektir, sonra dilediğini affeder, dilediğine de azap eder. Allah her şeye kadirdir.
       Âl-i İmran suresi 5. ayet -Şüphesiz ki ne yerde ne de gökte hiçbir şey Allah'a gizli kalmaz.
       Âl-i İmran suresi 191. ayet - Onlar, ayakta dururken, otururken, yanları üzerine yatarken (her vakit) Allah'ı anarlar, göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler (ve şöyle derler:) Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru!
       Nisâ suresi 131. ayet - Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Sizden önce kendilerine Kitap verilenlere ve size "Allah'tan korkun" diye emrettik. Eğer inkâr ederseniz biliniz ki göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Allah hudutsuz zengindir, ziyadesiyle övgüye layıktır.
       Nisâ suresi 132. ayet - Göklerde ve yerde olanlar Allah'ındır. Vekil olarak Allah yeter.
       Nisâ suresi 170 Ey insanlar! Resul size Rabbinizden gerçeği getirdi (bunda şüphe yoktur), şu halde kendi iyiliğinize olarak (ona) iman edin. Eğer inkâr ederseniz, göklerde ve yerde ne varsa şüphesiz hepsi Allah'ındır. (O'nun sizin inanmanıza ihtiyacı yoktur). Allah geniş ilim ve hikmet sahibidir.
       Maide suresi 40. ayet - Bilmez misin ki, göklerde ve yerde ne varsa hepsinin mülkiyeti Allah'a aittir; dilediğine azap eder ve dilediğini bağışlar. Allah her şeye hakkıyle kadirdir.
       Maide suresi 97. ayet - Allah, Kabe'yi, o saygıya layık evi, haram ayı, hac kurbanını ve (kurbanın boynuna asılan) gerdanlıkları (maddi ve manevi yönlerden) insanların belini doğrultmaya sebep kıldı. Bu da Allah'ın, göklerde ve yerde ne varsa hepsini bildiğini ve Allah'ın her şeyi bilici olduğunu (sizin de anlayıp) bilmeniz içindir.
       Maide suresi 120. ayet - Göklerin, yerin ve içlerindeki her şeyin mülkiyeti Allah'ındır, O, her şeye hakkıyle kadirdir.
       Enam suresi 3. ayet - O, göklerde ve yerde tek Allah'tır. Gizlinizi, açığınızı bilir. (Hayır, ve şerden) ne kazanacağınızı da bilir.
       Enam suresi 12. ayet - (Onlara) Göklerde ve yerde olanlar kimindir? Diye sor. "Allah'ındır" de. O, merhamet etmeyi kendi zatına farz kıldı. Sizi, varlığında şüphe olmayan kıyamet gününde elbette toplayacaktır. Kendilerini ziyana sokanlar var ya işte onlar inanmazlar.
       Enam suresi 38. ayet - Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve (gökyüzünde) iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa hepsi ancak sizin gibi topluluklardır. Biz o kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Nihayet (hepsi) toplanıp Rablerinin huzuruna getirilecekler.
       Enam suresi 73. ayet - O, gökleri ve yeri hak (ve hikmet) ile yaratandır. "Ol!" dediği gün herşey oluverir. O'nun sözü gerçektir. Sur'a üflendiği gün de hükümranlık O'nundur. Gizliyi ve açığı bilendir ve O, hikmet sahibidir, her şeyden haberdardır.
       Enam suresi 75. ayet - Böylece biz, kesin iman edenlerden olması için
       • tavlu
        tavlu 21 Temmuz 2014 - 04:25şimanrambo uzayda ses işitilmez diyerek ne kadar bilime vakıf birisi olduğunu ispatlamış fakat videoyu decoderi çözememiş adam mucizeden bahsediyor yoksa uzay üssünün minareleri yok merak etmeyin
        -3
        • ezotto
         ezotto 19 Temmuz 2014 - 04:08uzayda cami mi varmıs
         • kalimeras
          kalimeras 18 Temmuz 2014 - 10:13harbiözhakiki@ BİLMEDEN SALLAMASAK!

          wikipedia almanya ve inglizce versiyonuna gore bu eleman bir doktor ve bir program dahilinde arastirma icin uzaya gitmis. uzaya giden ilk malezyalı.

          http://en.wikipedia.org/wiki/Sheikh_Muszaphar_Shukor
          +1
          • sh3ll
           sh3ll 27 Nisan 2014 - 18:41nasıl abdest aldın da namaz kıldın teyemmüm desem o da olmaz mk
           +2

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...