Grup Yorum - Munzur

aygıt kocaman aygıt kocaman diyor ki;
Grup Yorum'un Sıyrılıp Gelen(1987) albümünden bi parçası keyifli dinlemeler.

Grup Yorum, Türkiye çıkışlı protest, özgün ve folk-rock gibi müziğin çeşitli dallarında eserler üreten politik müzik grubudur.1985'ten günümüze siyasi görüşlerini müzikleriyle topluma duyurmaya çalışmıştır. Bu yönüyle gruba günümüze kadar 400'ün üzerinde dava açılmıştır. 15 üyesi tutuklanıp hapis yatmış ve çıkardığı 21 albüm ile 2 milyondan fazla albüm satışı yapmıştır.

1987'den başlayarak günümüze kadar 20 albüm çıkaran, Türkiye'de ve Avrupa'da her yıl konser veren grup, bunun dışında yüzlerce kitle eylemine, sokak gösterisine, greve, fabrika ve üniversite işgaline katılmıştır. Uzun yıllar konserleri yasaklanıp, üyeleri gözaltına alınıp, tutuklanmış ve birçok kentte kasetlerinin satılması engellenmiştir. Albümleri, şarkıları suç unsuru taşıdığı iddiasıyla resmi olarak toplatılmıştır.Grup Yorum albümlerindeki kimi şarkıların yasadışı DHKP-C örgütü militanlarına adanmış olmasından dolayı, grup üyelerinin bu örgüt ile organik bağı bulunduğu iddia edilmektedir.
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: munzur grup yorum 1987
7 17 Kasım 2012
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • korcagin
  korcagin 31 Temmuz 2013 - 04:39Munzur'dan yeni geldim. Selam getirdim size.. :)
  +3
  • fasliyev gb
   fasliyev gb 18 Kasım 2012 - 18:38Şarkı albümde yer alan versiyon değil, canlı performanstır. zira 1987 yılında piyasaya çıkan albümde şarkıyı Gülbahar Uluer seslendirmiştir. Ayrıca bu albüm bence grubun efsane albümüdür. Efkan Şeşen den Metin Kahraman a Tuncay Akdoğan dan Ayşegül Yordam a kadar sayısız üstad bu albümde emek vermiştir. Son bir şey, şarkı bir Korkmazgil şiiridir. saygılar.
   +6
   © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...