Günün En Çok İzlenen Videoları - 09.09.2019

Günün En Çok İzlenen Videoları - 09.09.2019
Günün poponunda yer alan sitede en fazla izlenen videoları sizin için derledik.

Adana Demirspor Başkanının İntihar Öncesi Son Konuşması

09 Eylül 2019
gratthr0d gratthr0d diyor ki;

Adanademirspor büyük bir borcun içindeyken başkan bekir çınar yardım kampanyası başlattı fakat kimse şehrinin takımına sahip çıkmadı ve borçlar ödenemedi, eğer borçlar 2 gün içerisinde ödenemezse Adana demirspor kulubü tamamen liglerden ihraç edilecekti.

Bunun olmasını istemeyen Bekir Çınar, klubün tüm borçlarını kendi üzerine almıştır ve kendinin ödeyecegini beyan etmiştir Demirspor borçtan kurtulunca kendini asarak intihar etmiştir.

+34
dismacunlari 09 Eylül 2019 - 05:58

Adanada yaşayanların Adanademirspor'dan ne fayda görmüş ki ona destek olmak gibi bir yükümlülükleri olsun ? Ben İzmir/Karşıyakada yaşıyorum başta Karşıyakaspor olmak üzere hiçbir futbol takımından 1 kuruşluk fayda görmedim. 1 kuruşluk fayda görmediğim bir kulübe neden destek yapayım ? Ayrıca o verilen paralar 2-3 milyonluk arabalara binip İbiza gibi yerlerde tatil yapan futbolculara gidiyor bunu da unutmayın.

+31
aslaner94 09 Eylül 2019 - 05:56

Acaba dünyada futboldan daha boş bir şey var mı

bitchslap 16 Eylül 2019 - 02:42

Takımı batırın ondan sonra yardım dilenin.

elendil 09 Eylül 2019 - 23:13

Özgür Tutsak melodisi çaldı arkada, mecburen dinleyip bira içiyorum..

-4 Up Down
jagataii 09 Eylül 2019 - 21:20

Fayda ne demek arkadaşlar mal mısınız? Futbol kulübü size muamele mi çekecekti?

kemalkılıcdaroglu 09 Eylül 2019 - 20:31

Biz millet olarak futbolu bırakalım. Türkiye'de spora yatırılan paranın aslan payını alıyorlar da ne oluyor? Futboldan daha başarısız spor alanlarımız su topu, buz hokeyi falan. Buz pateni ile erkek voleybolmuz bile dünya sıralamasında futbolda ileride.
Adamın çoluğuna, çocuğuna üzüldüm, o ayrı.

onoka 09 Eylül 2019 - 17:38

@cideli bey karşıyaka yoksa 35.5 ne o zaman, millet izmirden motora binince nereye gidiyor, orta dünyaya mı he nereye

-3 Up Down
lonely00 09 Eylül 2019 - 15:51

Adam adanada yaşar, taa anasının amındaki takımı desteklemek için gider kazık fiyata beinsport alır.Her gün üç büyüklerin mağazalarında kapış kapış forma satın alır.Akşam istanbul takımıyla yatar sabah onunla kalkar.Futbolla kafayı bozmuştur yani.Adam da bunu anlatıyor işte.Madem futbol için para harcayacaksın niye hiç bilmediğin istanbul takımları yerine yaşadığın şehrinin takımına para harcamıyorsun diyor.Fenerola para atanlar, falcoya bok gibi para bayıldık diye sevinenler adama laf etmesin.Ama hiç birşey insan hayatından önemli değil tabi.Allah rahmet eylesin.

dismacunlari 09 Eylül 2019 - 15:01

@cuideliy Ben en son liseye giderken izliyordum. O zamanlar Karşıyakaspor veya direk Karşıyaka diye geçiyordu. Şimdi bir şirket sponsor olduysa değişmiş olabilir. Basket takımının adı Pınar Karşıyakaydı sanırım. Endüstriyel futbol diyorsunda şuan bu endüstrinin içinde olmayan bi takım var mı ? Bu durum üç büyüklerde değil bütün kulüplerde mevcut. Daha geçenlerde İzmirde bir takıma Göztepeydi sanırım ama başka bir takımda olabilir, çok ciddi paraya siyahi bir futbolcu gelmiştide reklamı yapıyorlardı.

Ayrıca futbol eskiden de endüstri halindeydi. Sadece özellikle Türkiyede şu anki kadar büyük paralar dönmüyordu. Futbol gerçekten ruh ile oynandığı tek yer parasına değilde spor olarak oynanan halı saha maçları.

cuideliy 09 Eylül 2019 - 14:35

@dismacunlari Öncelikle "Karşıyakaspor" diye bir takım yok sırf bu tanımı yaptığın için bile seni sikime takıp cevap vermemem gerekir ama yine de dayanamadım.
Şimdi gelelim asıl konuya yukardaki arkadaş zaten Endüstriyel futbolun seninde değersizleştirmeye çalıştığın kısmına değinmiş.Biz futbolun eski günlerdeki gibi olmasını savunan kesimiz işin içine reklamların,büyük paraların,şirketlerin girmediği futbolcuların uçuk meblağlar almadığı hafta içi öğlen saatlerinde şehirdeki çarşıda gezerken görebileceğin günlere senden benden bizden olduğu günlere ama bahsettiğim bu durum üç büyükler olarak nitelendirilen takımlarda mevcut,işin bir diğer tarafı var Adana Demirspor gibi hala mücadele vermeye çalışan kulüpler,bu kulüpler bir davanın peşinden koşuyor senden benden olmaktan vazgeçmek istemiyor(en azından öyleydi) Bu yüzden işte birlikte kazanıp birlikte kaybediyorlar ve beraber direniyorlar.

dismacunlari 09 Eylül 2019 - 14:19

İlk olarak birlikte kazanırlar ve birlikte kaybederleri senin için biraz açayım;
Birlikte kaybetmek - Taraftar bilet parası verip maça gider, maçta istenilen sonuç alınamaz. Taraftar küfür ede ede evine dönüp ertesi gün kaldığı hayatına işine okuluna gider. Futbolcu ise 5 yıldızlı bir otele manken sevgilisi ile tatile.
Birlikte kazanmak - Taraftar bilet parası verip maça gider, maçta istenilen sonuç alınır. Taraftar oo nasıl koyduk diyip sevinerek eve dönüp ertesi gün kaldığı hayatına işine okuluna gider. Futbolcu ise daha çok para kazandığı için daha ünlü bir manken sevgili ile daha lüks bir tatile gider.

İkinci olarak burada kim şehrinin takımını tutmak saçma üç büyükleri tutmak mantıklı demiş ki burdan laf yapıyorsun ?

Üçüncü olarka liseye kadar İstanbulda yaşamış biri olarak üç büyüklerin özellikle Galatasarayın İstanbulsporun maçlarına gittim. Lisede İzmir/Karşıyakaya taşındığım için Karşıyakasporun maçlarına gittim ve hepsinin tribün ortamını biliyorum, aynı boş muhabbet. Biz takımımızı yensekde yenilsekde severiz tamam da neden seversin ? Takımın umurunda değil, futbolcuların umurunda değil tek dertleri para. Para harcayan sensin, kazanan onlar.

Özet olarak futbol sadece futboldur ve ticaretten başka bir şey değildir fakat bunu bu şekilde ortaya koyarlarsa kimse umursamayacağı için, işin içine ruh, takım sevgisi gibi kavramlarla makyajlayıp sanki ortada önemli, değerli ve kutsal bir şey varmış gibi gösteriyorlar, ve senin gibi insanlar da bunu yiyor.

+1 Up Down
fiko83 09 Eylül 2019 - 14:07

yazık lan ben çok üzüldüm.