Günün En Çok İzlenen Videoları - 22.05.2020

Günün En Çok İzlenen Videoları - 22.05.2020
Günün poponunda yer alan sitede en fazla izlenen videoları sizin için derledik.

Savaş İlanından Sonra Beyazıt Meydanı (1914)

22 Mayıs 2020
amon.goeth amon.goeth diyor ki;

Ecdadımız Osmanlı İmparatorluğu'nun , 7 Düvele savaş ilan ettiği andan hemen sonra Beyazıt Meydanındaki hareketlilik ve atalarımızın görüntüsü.

+16
agah tasci 22 Mayıs 2020 - 05:57

Fon müziğiyle videonun bütün güzelliğinin, bütün dramatizminin içine etmek.

+14
dismacunlari 22 Mayıs 2020 - 09:52

Videodan 4 sene sonra : https://www.youtube.com/watch?v=YGvy379ZcSo

7 düvele şavas ilan etmesi derken ? Hangi taraf kabul edersen o tarafla savaşa girip sonrada eline alan bir grup arap aşığı. Övünecek bir şey arıyorsanız o da kurtuluş şavasıdır.

+2 Up Down
massarq 22 Mayıs 2020 - 23:38

1 doların 25 kuruş olduğu zamanlar

+3 Up Down
ichtyanthropos 22 Mayıs 2020 - 17:16

İlgi budalası trollün saçmasapan boş hamasetten ibaret açıklamasına ve bizzat Osmanlı zamanına bir kez olsun çalınmış olmayan tangırı tunguru çakma mehtere zaten herkes değinmiş, tekrar etmiyeceğim.

Benim asıl komik bulduğum, videoyu yüklerken asil videonun sırf asıl yükleyeni belli olmasın diye videoyu sağından solundan kırpıp kestikten sonra yüklemesi.
Asıl video (yükleyenin adı ve logosu ile):
https://www.youtube.com/watch?v=h3E5mfvANNM

Ezikliğin de böylesi yani :-)) . Güya inanır gibi yaptığı dininde kul hakkı diye bir kavram vardı, "Hakkü-n'nâs" diye. Hatta "Hakkü-n'nâs'ın hesabı, Hakkullah'ın hesabından yetmiş kat daha ağırdır" falan denir, güya inandığı dinde.

+4 Up Down
kemalkılıcdaroglu 22 Mayıs 2020 - 14:56

Osmanlı daha 10 ay önce Balkan savaşında, bir zamanlar kendi eyaleti olan balkan devletciklerine yenlmiş, İşkodra'da Osmanlı bayrağını bizzat bir Osmanlı mebusu indirmişti.
Gene de savaşa girmek zorundaydı zira Reval antlaşması artık bir sır değildi. Koca devlet, yıkık bir gergedan leşi gibi Avrupa devletlerince pay edilmişti ve en azından belki kazanırız diye ve otuz milyon altın markın hatırına Alman yanlısı olduk.
Alman yanlısı demişken. Goben ve Breslau, adları değiştirilip, personeline fes taktırılınca, Enver paşa kabineye gelmiş ve demiş ki:
-müjde, iki oğlumuz oldu. Sair Halim Paşa da cevap vermiş.
-PEKİ BABALARI KİM.

+3 Up Down
edigemirza 22 Mayıs 2020 - 13:19

7 düvele savaş ilan ettik sloganı size bugünlerde siyasi gelsede gerçekten savaş ilan ettiğimiz doğrudur. Harb-i Umumi ne demek bilmeyen adamların bunu böyle anlaması da gayet doğaldır. Bugün ülke adı almış tam 40 devletin Osmanlı İmparatorluğuna savaş ilan ettiği ilkokul kitaplarında dahi yazar. Savaş tek taraflı ilan edilmez. Bulgaristanında saf değiştirmesi ile bu sayı 41 olmuştur. İçimizde ki hainleri de bu sayıya katarsak durum gayet açıktır. Cepheye sürülsün sürülmesin karşıda ki düşmanın asker sayısı 42 milyondur. Bizim ders kitaplarında okutulmasa dhi bunun 4 milyonu sadece Amerikan ordusuna aittir. Osmanlıyı kabul etmemek Kuva-i Milliye paşalarınıda kabul etmemektir. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere. Zorunuza gitsede gitmesede Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir Osmanlı subayıdır. Ve saçma sapan küfür edenler ile saçma sapan övenlerin olduğu 2. Abdülhamid tarafından o günün üniversite seviyesinde eğitim veren okullarından mezun olmuşturlar. Bu görselin öncesinde şu çağrı yapılmıştır. '' Ey Müslümanlar! Biliniz ki devletimiz, İslamiyet’in adüvvü canı olan Moskof, İngiliz ve Fransız Hükümetleri ile muharip bulunuyor. Emir-ul Müminin Hazretleri sizleri cihada davet ediyor.'' Şimdi burada neden TÜRK kelimesi geçmiyor diyecek olabilirsiniz. Onun için İmparatorluk ne demek iyice bilmeniz gerekiyor. Bu savaşlar neticesinde Rusları nasıl yenemedik? 3 askere bir tüfek düştüğü halde bu adamları nasıl dümdüz edemedik hesabı sorulası bir konudur. Donanması dahi olamayan kayıkları gemi sanan adamları karadenize nasıl gömemedik o da ayrı bir konudur. Neyse konun özüne dönecek olursak başlık doğrudur. Türk donanması 27 Ekim 1914 yılında Karadenize açılır. 29 Ekim 1914 sabahı Sivastopol limanlarını topa tutar. 1 Kasım 1914 yılında Ruslar doğu cephemize taruza başlar. 3 Kasım 1914 İngiliz ve Fransı karma donanması Çanakkale tabyalarına top atışı düzenler. 11 Kasım 1914 yılında Osmanlı İmparatorluğu bahsi geçen devetlere karşı savaş ilan eder. Neden başarılı olduk, neden olamadık falan bunlara girerseniz işin içinden çıkamazsınız. Osmanlı İmparatorluğunu küçük görmek, alay etmek falan da sizi marjinal yapmaz. Kaldı ki bu mirası kabul etmese Atatürk etmezdi. İmparatorluğun savaş tazminatlarını ödemezdi. Tarih bizimdir. İyisi ve kötüsü ile. Önemli olan da bundan ders çıkartmaktır. Hani bok atıyorsunuz ya, arap sevici diyerek kızıyoruz ya buraya yorum yazanlar kaçınızın adı Türkçe ? Önce bunu sorgulayın ve sonra bunu bir de aile büyüklerinize sorun.

+5 Up Down
09mu10mu 22 Mayıs 2020 - 12:52

bunların hepsi öldü. hiç ölmeyeckmiş gibi yaşıyoz.

+6 Up Down
sahibeda 22 Mayıs 2020 - 10:44

videoyu ekleyen götoş hayal aleminde hala

+14 Up Down
dismacunlari 22 Mayıs 2020 - 09:52

Videodan 4 sene sonra : https://www.youtube.com/watch?v=YGvy379ZcSo

7 düvele şavas ilan etmesi derken ? Hangi taraf kabul edersen o tarafla savaşa girip sonrada eline alan bir grup arap aşığı. Övünecek bir şey arıyorsanız o da kurtuluş şavasıdır.

+16 Up Down
agah tasci 22 Mayıs 2020 - 05:57

Fon müziğiyle videonun bütün güzelliğinin, bütün dramatizminin içine etmek.

+12 Up Down
top.osman 22 Mayıs 2020 - 04:54

7 düvele savaş mı ilan etti 7 düvele müttefiklik mi lan etti siktir git tarihini araştır önce mk